Jdi na obsah Jdi na menu

Bitvu o první místo rozhodl Petr Sailer v prodloužení,Liberec i přes porážku stále vede

20. 1. 2007
Bitvu o první místo rozhodl Petr Sailer v prodloužení, Liberec i přes porážku stále vedeNa programu 42. kola O2 extraligy bylo to nejlepší možné menu, jímž se stala bitva prvního s druhým. Českobudějovický Mountfield v prodloužení zdolal Bílé Tygry z Liberce, kteří díky získanému bodu uhájili vedení s celé soutěži. Další výsledky ještě více vyrovnaly situaci kolem dvou klíčových míst v tabulce. Šestou pozici sice udržela pražská Slavia, ale sedmé Hamé Zlín ji díky výhře ve vzájemném utkání bodově dotáhlo. Jen o bod zpět jsou Oceláři Třinec, kteří podlehli Znojmu. Orli mají na devátém místě ztrátu dvou bodů na Slavii. Na desáté místo poskočil díky výhře v Pardubicích kladenský Rabat, jenž má stejně bodů jako jedenácté Vítkovice s jedním odehraným duelem navíc. Litvínovský Chemopetrol vydoloval bod ze souboje s pražskou Spartou a na dvanáctém místě ztrácí bod na Kladno.

Nejvíce pozornosti poutal souboj na ledě českobudějovické Budvar Arény, kde se proti sobě postavily dva vedoucí celky tabulky. Domácí Mountfield, jemuž patřila před utkáním druhá pozici, a hostující Bílí Tygři z Liberce, kteří před zahájením duelu vedli celou soutěž. Severočechy dostal již ve druhé minutě do vedení Václav Novák a dlouho to vypadalo, že to bude branka vítězná. Jenže na začátku 58. minuty srovnal Sailer a muselo se prodlužovat. Z nastavení ukrojila časomíra 63 vteřin, když se podruhé trefil Sailer a ukončil dvouzápasové čekání Jihočechů na výhru. Jandačova družina nyní ztrácí na vedoucí Tygry jediný bod.

Domácí premiéra nového trenérského dua Rosol-Hübl st. na lavičce Chemopetrolu Litvínov nemohla začít hůře. Již v deváté minutě prohrávali Severočeši se Spartou 0:3 a zdálo se, že míří za další porážkou na vlastním ledě. O přestávce zřejmě prolétl kabinou Litvínova uragán podobný tomu, který sužoval v posledních dnech celou republiku, neboť borci Chemopetrolu do poloviny prostřední části hry srovnali se Spartou krok. Třetí dějství přineslo na každé straně po jedné brance, a když se žádný střelec neprosadil v prodloužení, musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se radovala díky Petru Tonovi pražská Sparta a připsala si na své konto druhý bod.

V utkání Znojemských Orlů s třineckými Oceláři dlouho kralovali oba brankáři. Týmy povzbuzené výhrami v posledním kole se dlouho nemohly prosadit. Povedlo se to až Ondřeji Křížovi na začátku 54. minuty, kdy potrestal vyloučení třineckého Martynka a rozhodl duel konkurentů v boji o místo zaručující účast alespoň v kvalifikaci o play off. Hostující Oceláři nenavázali na předcházející výhru nad Libercem a již čtyři zápasy čekají na vítězství mimo svůj stadion.

Podobně raketový nástup jako Sparta mělo zlínské Hamé na ledě pražské Slavie. Svěřenci trenéra Bokroše, jenž do sestavy zařadil i navrátilce Róberta Tomíka, vedli v deváté minutě rozdílem dvou branek i zásluhou Tomíka, který po příchodu z Ruska vstřelil druhý gól Zlína. V dalším průběhu utkání přidali hosté ještě dvě branky, a protože svěřenci trenéra Růžičky recept na Murína nenašli, odváží si Hamé z přímého souboje o výhodnější šestou pozici tři body.

Více než dvě třetiny museli čekat na gól také diváci v pardubické ČEZ Aréně, kde domácí Moeller hostil kladenský Rabat. Střelecký účet utkání otevřel ve 42. minutě Mrázek, na jehož trefu odpověděl o šest minut později hostující Hluchý. Když už se zdálo, že i Pardubicích se bude prodlužovat, trefil se na začátku předposlední minuty kladenský Kuchler, který zajistil Rabatu důležité tři body v boji o postup do kvalifikace o play off. Definitivní podobu dal výsledku Radek Bělohlav gólem do prázdné branky.

Poslední Vsetín přivítal na svém ledě karlovarskou Energii, která poslední tři utkání těsně prohrála a na ledě trápících se Valachů byla favoritem. Svou roli Západočeši do puntíku splnili, když domácím umožnili skórovat až za stavu 4:0 ve svůj prospěch. Nedovolili tak svěřencům trenéra Kopřivy přerušit sérii zápasů bez porážky, která se protáhla již na sedmnáct kol. Skóre otevřel v páté minutě svou premiérovou brankou v české nejvyšší soutěži slovenský útočník Martin Gálik, nová posila Energie ze Žiliny. Vsetín prostřelil jednoho z karlovarských gólmanů po více než dvou hodinách hry.

Přehled výsledků 42. kola O2 extraligy:

VSETÍNSKÁ HOKEJOVÁ, a.s. - KARLOVY VARY 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Näätänen (Rob) - 5. Gálik (Milan Procházka), 10. Skuhravý (Duben), 25. Milan Procházka (Pech), 27. Košťál (Duben), 59. Skladaný (Řezníček).
Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich.
Vyloučení: 8:8, navíc Ustrnul (Karlovy Vary) 10 min.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 1980.
Sestavy:
Vsetínská hokejová, a.s.: Vehviläinen - Bobček, Šmach, Všetečka, Andersons, Mocek (41. Ostrčil), Stříteský - Näätänen, Stantien, Rob (41. Knebl) - Dubec, Sabol, Darzinš - Davídek, R. Hubáček, Navrátil - Hrňa, Grill. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Tvrdek, Milan Procházka, Gálik - Zucker, Zaťovič, Chrenko. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI - HC OCELÁŘI TŘINEC 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 54. Kříž (Tvrdík).
Rozhodčí: Šindler - Čech, Chytil.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 1:0.
Diváci: 2863.
Sestavy:
HC Znojemští Orli: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Haman, Tvrdík - Meidl, J. Svoboda, V. Říha (37. Beroun). Trenéři: Hořava a Votruba.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kundrátek, Frolo, Kroupa, Bartoň - Martynek, Skořepa, Korhoň - Štefanka, Peterek, Pavelek - Vůjtek, Polanský, Tomas - Hašek, Kolusz, Steber. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 58. Sailer (Šimánek), 62. Sailer (Brabenec) - 2. V. Novák (Šachl).
Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda.
Vyloučení: 8:8, navíc Zíb (Liberec) 10 min.
Diváci: 6421 (vyprodáno).
Sestavy:
HC MOUNTFIELD České Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Mucha, Vydarený, Vágner, Kutlák, Bolf - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Mertl, Vak, Kotrla - Hřebejk, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Červený, Gulaš. Trenéři: Jandač a Kupka.
Bílí Tygři Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Kočí, Čutta, Krstev, Rýgl - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Dušek, Víšek - Vaic, Šachl, V. Novák - S. Procházka, Pabiška, O. Hruška. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.

HC CHEMOPETROL LITVÍNOV - HC SPARTA PRAHA 4:5 po sam. nájezdech (0:3, 3:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Kubinčák (Punčochář), 30. Sklenička (Šlégr), 31. Branda (Trávníček), 53. Kubinčák (Reichel) - 5. Jan Hanzlík (P. Ton), 6. Jan Hanzlík (J. Hlinka), 9. Stehlík (Podlešák), 47. O. Kratěna (Netík), rozhodující sam. nájezd P. Ton.
Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 7:12.
Využití: 2:2.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 6212.
Sestavy:
HC Chemopetrol Litvínov: J. Hübl ml. (9. R. Fiala) - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Skuhrovec, Gýna (21. Nikolov), Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Branda, Benda - Jenáček, Lukeš, Jánský - Sklenička, Kopecký, Bednařík. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.
HC Sparta Praha: Duba - Ptáček, Černošek, Stehlík, Benýšek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček - Sivek, J. Hlinka, Dragoun - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Vrbata, Langhammer, Hromas - K. Ton, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.

HC MOELLER PARDUBICE - HC RABAT KLADNO 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 42. F. Mrázek - 48. Hluchý (Kalla), 59. Kuchler (Patera), 60. Bělohlav (Patera).
Rozhodčí: Rejthar - Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 5:6.
Bez využití:
Diváci: 9046.
Sestavy:
HC Moeller Pardubice: Koutský - Píša, Havíř, M. Šeda, M. Čech, Linhart, Čáslava - P. Sýkora, Pucher, Rolinek - Čaloun, Pivko, Andrašovský - F. Mrázek, M. Hlinka, Ondřej - Kolář, Koukal, Blažek. Trenéři: Říha a Rohlík.
HC Rabat Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Hluchý - M. Havel, Čurilla, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.

HC SLAVIA PRAHA - HC HAMÉ ZLÍN 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kašpařík (Okál), 9. Tomík (Leška), 34. M. Čech (Horáček), 56. Rachůnek (M. Čech).
Rozhodčí: Homola - Pešek, Šátava.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 0:2.
Diváci: 5592.
Sestavy:
HC Slavia Praha: Hronek - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Jass - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Kubeš, L. Havel, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.
HC Hamé Zlín: Murín - Hamrlík, L. Galvas, Horáček, A. Novotný, Vosátko, Lučka - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Kovář, R. Pšurný. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.

Výsledek předehrávky 42. kola O2 extraligy - neděle 14. ledna:

HC VÍTKOVICE STEEL - HC LASSELBERGER PLZEŇ 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. P. Hubáček (Burger), 9. Krenželok (Kuboš), 18. E. Weissmann (P. Hubáček), 24. Kuboš (Gulaši), 37. Gulaši (E. Weissmann), 38. Kropáč (R. Procházka), 53. Krenželok (Gulaši) - 18. Divíšek (Fabuš).
Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 2:0.
Diváci: 6093.
Sestavy:
HC Vítkovice Steel:
Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Jasečko, S. Hudec (15. - 20. Sedlák), od 35. min. navíc Sedlák - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, Tomášek, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Mikula, Hamrák, Klimek. Trenéři: Fryčer a Bolek.
HC Lasselsberger Plzeň: Málek (38. Štelmach) - Čakajík, Derner, Benák, Mazanec (21. Pulpán), V. Čech, Dobrovolný, Martinec - Vampola, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Kubalík, Adamský - Heřman, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.

Nejbližší program O2 extraligy:

Sobota 20. ledna - předehrávka 43. kola:

17:30 HC Sparta Praha - HC Slavia Praha (6:2, 5:4, 4:2) - ČT2.

Neděle 21. ledna - 43. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec - Vsetínská hokejová a.s. (4:5 po sam. nájezdech, 5:1, 3:2),
17:00 HC Moeller Pardubice - HC Hamé Zlín (0:1 po sam. nájezdech, 4:3, 2:3),
17:00 Bílí Tygři Liberec - HC Chemopetrol Litvínov (1:2, 1:0, 3:5),
17:30 HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice (1:2 v prodl., 1:3, 2:3 po sam. nájezdech),
17:30 HC Lasselsberger Plzeň - HC Znojemští Orli (1:4, 5:1, 2:4),
17:30 HC Rabat Kladno - HC Vítkovice Steel (4:3 v prodl., 1:2, 1:5).

Přejít na začátek článkuPřejít na předchozí stránkuVytisknout stránkuPoslat odkaz na článek mailemPřejít na titulní stránku