Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josef Zajíc opouští Beroun

13. 1. 2007
Josef Zajíc dočasně opouští prvoligový Beroun, volal mu pouze Hradec KrálovéBerounští Medvědi figurují sedmnáct kol před koncem základní části první ligy na dvanáctém místě, z něhož ztrácejí na pozici zaručující účast v play off šestnáct bodů. V současnosti však do konce sezóny přišli o velkou posilu a jednoho z nejzkušenějších hráčů Josefa Zajíce, jenž v létě přestoupil do Berouna z Kladna, kde dlouhé roky patřil k tahounům.

Zkušený útočník Josef Zajíc byl v létě představen jako posila Berounských Medvědů a okamžitě začal plnit roli jednoho z lídrů, který měl pomoci týmu do play off. Vyřazovací boje však Medvědům pomalu ale jistě unikají, a tak se vedení odhodlalo k úsporným opatřením, mezi něž patří i odchody hráčů.

To ostatně potvrdila i slova generálního manažera Josefa Drdy. „Chceme snížit rozpočet a získat i nějaké finance za uvolnění našich hráčů, protože splnění předsezónního plánu v podobě postupu do play off se nám v tuto chvíli nejeví příliš reálně,“ jmenuje jednu z příčin odchodu Josefa Zajíce.

Jeden z čelních představitelů středočeského klubu také následně připouští, že se nemusí jednat o poslední odchod ze stávajícího kádru. „V průběhu ledna mohou ještě někteří hráči opustit náš tým, pokud dostaneme dobrou nabídku. Ve zbytku se sezóny chceme dát příležitost také našim juniorům,“ nastiňuje Drda další berounské plány.

Následně pak přidává ještě jeden důvod, který vedení donutil k jednání. „Byly tam drobné neshody ve vztahu hráče a realizačního týmu, a proto trenéři svolili s jeho uvolnění, přestože patří k tahounům,“ naznačuje Drda další příčinu dočasného konce Josefa Zajíce, kterému patří čtvrté místo klubové produktivity se třemi vstřelenými góly a jedenácti asistencemi.

Sám hráč ctí loajalitu vůči klubu, přesto přiznává, že určitě třecí plochy se objevily. „Nechtěl bych nastalou situaci řešit přes média, ale mohu potvrdit, že určité problémy se mezi mnou a trenéry vyskytly,“ popisuje opatrně.

Otázkou zatím zůstává, kde osmatřicetiletý hráč zakotví. „V tuto chvíli není jasné, kde bude hrát. Je tu nabídka z Německa, ale vyloučit nelze ani možnost, že by pokračoval v některém českém klubu,“ prozradil manažer Středočechů. Připomeňme jen, že Josef Zajíc německé prostředí poznal během čtyř let v dresech Essenu a Revieru, kdy okusil v tamní nejvyšší soutěž.

Někdejší kapitán Kladna pro hokej.cz potvrdil, že kluby zpoza západních hranic se ozvaly. „Šlo jen o takové oťukávání a rozhodně se nejednalo o kluby z nejvyšší soutěže. Tam už moje umění nesahá,“ uvědomuje si, že věk se nedá zastavit. „Já osobně se na stranu varianty odchodu do Německa v tuto chvíli příliš nekloním.“

A kdo z tuzemska projevil zájem o služby zkušeného hráče? „Mně osobně zatím volali jen z Hradce Králové, že by o mne stáli, ale ještě bude zasedat jejich představenstvo. Ovšem vše má v rukou vedení Berouna, jehož jsem hráčem,“ prokázal Josef Zajíc, že nechce atmosféru ještě více jitřit trucováním.

Současná situace však neznamená, že by se Berounští Medvědi úplně zříkali Zajícových služeb. „Má u nás smlouvu do roku 2008, takže počítáme s tím, že po skončení letošní sezóny se k nám vrátí a přípravu absolvuje u nás,“ říká Josef Drda.

Z momentálního stavu je nešťastný i samotný hráč, který nechce v tuto chvíli předjímat, co bude následovat. „Po sezóně dochází ve většině klubů ke změnám, které mohou situaci úplně otočit, proto bych v tuto chvíli nerad vydával nějaká prohlášení ohledně případného návratu,“ říká Josef Zajíc.

„Původní dohoda zněla, že po skončení hráčské kariéry bych pro Beroun i nadále pracoval, ale v tu dobu nikdo nepředpokládal komplikace, které nyní nastaly a které všechny zainteresované strany mrzí,“ dává příklad pro své předcházející tvrzení. „Uvidíme, jak se to celé vyvine,“ dodává na závěr.

zdroj:hokej.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobry den

(Zuzana Safarikova, 10. 10. 2007 10:38)

Tady Zuzka chutnnala včerejší pomazánka?
Fakt super fotka.
čau pozdravuj doma